Aktuálně

Pracovní příležitost ve společnosti UNIS Power s.r.o.

UNIS Power s.r.o. je členem české skupiny UNIS a.s. Společnost je významným dodavatelem průmyslových kotlů v oblasti energetiky pro výrobu tepelné a elektrické energie, mimo jiné s využitím ekologických technologií. Firma pokračuje v dlouholeté tradici brněnského energetického strojírenství. Pro svou centrálu v Brně hledají posily týmu a obsazují pracovní pozice Technický inženýr nabídek a Procesní inženýr.

Více: Nabídka práce
Pracovní příležitost ve společnosti UNIS Power s.r.o.

Odborná veřejná debata na téma Dostavba nových jaderných bloků

Odborná veřejná debata na téma Dostavba nových jaderných bloků se uskuteční 18. 6. 2020 v čase 9:30 – 12:00 v Brně v hotelu Courtyard Brno, Holandská 12. Na akci vystoupí Tomáš Ehler z Ministerstva průmyslu a obchodu, Bohdan Zronek, ředitel divize Jaderná energetika ČEZ a.s. a Karel Katovský z VUT Brno. Zájemci posílají registraci na email info@ivd.cz. Upozorňujeme, že vzhledem ke stále platným nařízením souvisejícím s pandemií koronaviru je kapacitu sálu omezená.

Více: Aktuálně
Odborná veřejná debata na téma Dostavba nových jaderných bloků

120×FSI: Turbína ze strojárny byla svědkem rozkvětu města i fakulty

„Sejdeme se u turbíny“ je věta, kterou každý z brněnské strojárny nepochybně zná. Nepřehlédnutelný rotor u vchodu do budovy A2 se v průběhu let stal oblíbeným orientačním bodem a místem srazů. Co o této technické památce ale ve skutečnosti víme? Její příběh nás zavede do doby, kdy bylo Brno špičkovým producentem parních turbín pro polovinu Evropy. Byla výsledkem rozvoje průmyslu, unikla nejtragičtějšímu požáru v novodobé historii města a byla i svědkem proměny FSI a jejího stěhování do kampusu Pod Palackého vrchem.

Více: článek na webu FSI

120×FSI: Turbína ze strojárny byla svědkem rozkvětu města i fakulty

Nabídka témat diplomových prací ve spolupráci s průmyslovými partnery na ak.r. 20/21

První společnosti již nabízí témata diplomových prací z oblasti návrhu a konstrukce parních turbín na akademický rok 2020 / 2021.

Společnost Doosan Škoda Power nabízí témata:

     (D1) Kondenzační parní turbína do ocelárny

     (D2) Porovnání jednotělesové a dvoutělesové parní turbíny o výkonu 135 MWe

Společnost EKOL, spol. s r.o. nabízí téma:

     (E1) Protitlaká parní turbína do biomasového bloku

Společnost Veolia Energie ČR, a.s. nabízí téma:

     (V1) Přepočet parní turbíny TG3 (41 MWe) na nové provozní podmínky

Pro bližší informace kontaktujte Ing. Petra Kracíka, Ph.D.

Nabídka témat diplomových prací ve spolupráci s průmyslovými partnery na ak.r. 20/21

Přednáška: Energetika v evropském kontextu – SMR

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku Ing. Petra Nejedlého (Manažer útvaru technika, Výstavba jaderných elektráren, Skupina ČEZ, a.s.) na téma "Energetika v evropském kontextu – SMR (malé modulární reaktory)". Přednáška se uskuteční online 19. května 2020 od 19 hodin. 

Odkaz na stream TechnicDays.cz nebo YouTube.com.

Více: Aktuálně
Přednáška: Energetika v evropském kontextu – SMR

Vyšla nová skripta pro předmět Tepelné turbíny a turbokompresory

Akademické nakladatelství CERM, s.r.o. vydalo nová skripta Ing. Jiřího Škorpíka, Ph.D.: Tepelné turbíny a turbokompresory. Vlastnosti, návrh, provoz a vybrané statě z proudění plynů a par pro předmět Tepelné turbíny I (v nové akreditaci Tepelné turbíny a turbokompresory) vyučovaný v letním semestru 1. ročníku navazujícího magisterského programu Energetické inženýrství.

Více: Stránky akademického nakladatelství CERM

Vyšla nová skripta pro předmět Tepelné turbíny a turbokompresory

EÚ zapůjčil FN Brno termovizní kamery pro měření teploty pacientů i zaměstnanců

Dvě termovizní kamery, které se na Energetickém ústavu používají k vědeckým účelům, nainstalovali a zprovoznili výzkumníci u vchodů do Fakultní nemocnice Brno (FN Brno). Největší nemocnici v kraji dosud podobné zařízení, které by automaticky zachytilo osoby se zvýšenou teplotou hned u vstupu do vnitřních prostor, chybělo. Zápůjčka špičkových výzkumných kamer potrvá do doby, než dodávku termokamer do nemocnic zajistí stát.

Více: Aktualita na stránce Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně

EÚ zapůjčil FN Brno termovizní kamery pro měření teploty pacientů i zaměstnanců

On-line seminář Nové koncepce TZB

Odbor termomechaniky a techniky prostředí ve spolupráci s firmami IVT Tepelná čerpadla s.r.o. a GT Energy, s.r.o. si Vás dovoluje pozvat na odbornou přednášku s názvem:

Nové koncepce TZB

Hlavní myšlenkou přednášky je zasadit systémy TZB do souvislostí a nesoustředit se pouze na technické parametry, aneb jak projektovat efektivní systémy TZB pro energeticky efektivní budovy.

Kdy: čtvrtek 26. 3. 2020 od 13:00 Kde: Online na https://meet.google.com/mxc-xsnf-tei

Štěstí přeje připraveným, tak buďme připraveni na dobu po COVIDu.

Těšíme se na „slyšenou“

Team OTTP.

Více: Aktuálně
On-line seminář Nové koncepce TZB

On-line výuka

V důsledku opatření vlády se připravujeme na on-line výuku předmětů na Energetickém ústavu. O dalších podrobnostech budou studenti včas informováni.

Více: Aktuálně
On-line výuka

Den otevřených dveří na Odboru energetického inženýrství

Pozvánka k setkání s pracovníky

ODBORU ENERGETICKÉHO INŽENÝRSTVÍ

pondělí 9. března 2020, 14:00-15:00 – A1/1441

- podrobnější seznámení s možnostmi studia a zaměřením studijního oboru Energetické inženýrství, - rozhovor o průběhu studia a možnostech uplatnění během studia po studiu, - exkurze do laboratoří s ukázkou aktuálního výzkumu.

Těšíme se na setkání.

Více: Akce na FB

Den otevřených dveří na Odboru energetického inženýrství

Pracovní příležitost

Firma PBS Velká Bíteš hledá nové zaměstnance na pozice Konstruktér a Výpočtář, kteří by se podíleli na řešení zajímavých vývojových projektech s perspektivou odborného růstu. Pracovní nabídka je zejména určena pro absolventy oboru Technika prostředí a Energetické inženýrství. Nabídka je spojena s celou řadou benefitů, jako je docházkový bonus, 3 dny dovolené navíc atd.

Více: Leták nabídky

Pracovní příležitost

Kurzy Udržitelná energetika

Jako každý rok i letos jsou vypsané odborné kurzy Udržitelná energetika 2020 pořádané na Energetickém ústavu Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně v rámci Celoživotního vzdělávání. Můžete se přihlásit a přijít se dozvědět něco nového nebo si jen zopakovat témata, která jste uměli, ale teď ne a ne si vzpomenout.

Více: Udržitelná energetika
Kurzy Udržitelná energetika

Přednáška „Členění jaderných reaktorů“

V rámci výuky studentů 1. ročníku magisterského studia Energetického ústavu bude 18. 2. 2020 od 14:00 zahájen cyklus přednášek specialistů společnosti ČEZ, věnovaný jaderné energetice.

Úvodní přednáška na téma „Členění jaderných reaktorů“ proběhne v P5. Přednášku si mohou vyslechnout všichni zájemci o tuto problematiku.

Přednáška „Členění jaderných reaktorů“

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje

Příjem přihlášek do 15. 04. 2020                    

Soutěž pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s agenturou CzechInvest. Má za cíl motivovat podnikatele, živnostníky, města a obce, žáky a studenty všech stupňů škol i organizace volnočasových aktivit, aby kreativně využili materiály a výrobky, které ukončily svoji životnost. Aby tyto již odložené věci/odpady nápaditě přeměnili na druhotné suroviny nebo na nové výrobky/předměty určené k novému použití. To vše v duchu udržitelného využívání zdrojů a na podporu oběhového hospodářství. S možností prezentace dobré praxe a inspirace pro ostatní. Vítězné projekty budou slavnostně vyhlášeny v červnu v historických prostorách Senátu.

Více: Další informace na webu soutěže

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje

Nabídka spolupráce

Hledáte zajímavou práci, téma na diplomku, bakalářku či disertaci? Chcete pomoci našemu životnímu prostředí, přitahují vás nové výzvy a vědecké problémy? Nebo jen sháníte dlouhodobější přivýdělek ke studiu s odbornou náplní práce? Neváhejte a zapojte se do nového mezinárodního projektu Vývoj energeticky úsporného dvoumédiového atomizéru pro účinné odstraňování CO2 a NOx z produktů spalování. Nabízíme práci, která je tvůrčí a různorodá, umožní vám zapojit se do zavedeného týmu a zlepšit své schopnosti.

Více: informace zde

Nabídka spolupráce

Staň se operátorem jaderné elektrárny

Pracovat na pozici operátora reaktoru znamená nejen v ČEZu prestiž. Získej řidičák na nejsilnější stroj v Česku!!!

Více: Webové stránky Skupiny ČEZ

Staň se operátorem jaderné elektrárny

Seminář Vzdělávání, výzkum a spolupráce se zaměstnavateli v oblasti energetických systémů a TZB

V rámci řešení projektu Výmena odborných poznatkov a skúsenosti z oblastí energetických systémov Programu Interreg SK - CZ se pořádá seminář ve dnech 16. 1. – 17. 1. 2020 v hotelu Stará škola ve Sloupu. Semináře se zúčastní zástupci VUT, Žilinské Univerzity v Žilině a zaměstnavatelů v příhraničním regionu. Cílem semináře je otevřít diskuzi na téma Spolupráce při vzdělávání vysokoškolských studentů a požadavky zaměstnavatelů na absolventy vysokých škol, se zaměřením na energetické systémy a TZB.

Více: Program semináře

Seminář Vzdělávání, výzkum a spolupráce se zaměstnavateli v oblasti energetických systémů a TZB

Pracovní příležitost

Pracovní příležitost ve společnosti MICo EWC s.r.o.

Společnost MICo EWC s.r.o. hledá mladé talenty pro vytváření projektů v energetice a potrubních technologiích, kteří chtějí získávat nové zkušenosti v technických oborech a spolupracovat na tvorbě projektové dokumentace. V současné době nabízí pracovní pozici Projektant energetických a chemických technologií.

Více: Leták nabídky

Pracovní příležitost

Pracovní příležitost pro studenty a absolventy

Pracovní příležitost ve Strojírenském zkušebním ústavu, s.p. Strojírenský zkušební ústav, s.p. nabízí pozici ZKUŠEBNÍ TECHNIK ve zkušebně tepelných a ekologických zařízení. Nabídka je vhodná pro absolventy oboru Technika prostředí a oboru Energetického inženýrství. V současné době hledá firma 1 osobu na hlavní pracovní poměr + 1 osobu na brigádu. V průběhu roku 2020 pak ještě 1 osobu na hlavní pracovní poměr.

Více: Leták nabídky

Pracovní příležitost pro studenty a absolventy

Předvánoční setkání se zástupci energetických firem

Aktivity výzkumných týmů z EÚ byly prezentovány zástupcům firem energetického strojírenství na prosincovém setkání pořádaného na půdě FSI. Potěšující byl počet účastníků z průmyslové sféry i zastoupení pracovníků z vedení společností a výzkumných pracovišť. Energetický ústav představil 15 klíčových témat, která představují perspektivní směry výzkumu všech tří odborů. Setkání potvrdilo, že EÚ má průmyslovým partnerům co nabídnout a zájem o probíhající výzkumné aktivity narůstá.

Více: Status na FB 

Předvánoční setkání se zástupci energetických firem

Nová skripta o provozování parních turbín

Na našem webu jsou nyní dostupná nová skripta o uvádění parních turbín do provozu, které napsal Ing. Libor Kornia (zkušební technik parních turbín). 

Více: Učební texty
Nová skripta o provozování parních turbín

Máme nový web

Dejte nám vědět, jak se Vám líbí, třeba @EUOEI nebo @OTTP.FSI.VUT nebo @ofivk.

Více: Aktuálně
Máme nový web

Využití 3D systémů a digitalizace v projektování

Zveme Vás na přednášku zástupců společnosti McDermott na téma Využití 3D systémů a digitalizace v projektování, která proběhne 27. 11. 2019 od 13 hodin v A1 / 1441.

 

Více: Leták akce

Využití 3D systémů a digitalizace v projektování

Analýza provozních poškození strojních součástí a radiačně indukované korozní praskání

Zveme Vás na přednášku Ing. Marka Postlera, CSc. (ÚJV Řež) na téma Analýza provozních poškození strojních součástí a radiačně indukované korozní praskání, která proběhne 9. 12. 2019 od 10 hodin v A5 / U5.

 

Více: Leták akce

Analýza provozních poškození strojních součástí a radiačně indukované korozní praskání

Letní univerzita v jaderných elektrárnách 2020

Byla spuštěna registrace pro studenty 2. - 4. ročníků technických vysokých škol s vážným zájmem o jadernou energetiku na dvoutýdenní odborný programu s názvem "Letní univerzita" v jaderných elektrárnách Skupiny ČEZ a.s. konaná v roce 2020.

Více: Letní univerzita ČEZ
Letní univerzita v jaderných elektrárnách 2020

Tým Energie z OEI obsadil na Strojařských schodech 2019 druhé místo !!!

Zástupci Odboru energetického inženýrství se zúčastnili Strojařských schodů 2019 a ve VIP štafetách obsadili skvělé 2. místo. Gratulujeme !!!

 

Více: Status na FB

Tým Energie z OEI obsadil na Strojařských schodech 2019 druhé místo !!!

Nabídka spolupráce

Přidejte se do našeho týmu na téma Carbon Capture

Více: Spolupráce na Carbon Capture
Nabídka spolupráce