Učební texty a vzdělávací videa

PARNÍ TURBÍNY: Provozní zkušenosti

Popis práce zkušebního technika parních turbín s řešením možných základních problémů při uvádění nových turbín (také turbín po GO) do provozu. V teoretické části je na úvod popsána historie parních turbín a jejich provozování, důležité základní části parní turbíny mající vliv na bezporuchový chod a výkon turbíny.

Autor: Ing. Libor Kornia (zkušební technik parních turbín).

Virtuální prohlídky energetických zařízení Skupiny ČEZ, a.s.

logo_Skupina_ČEZ

V rámci virtuálních prohlídek se můžete podívat například do uhelné elektrárny Ledvice - nadkritický blok č 6., vodní elektrárny Lipno, paroplynové elektrárny Počerady, vodní elektrárny Dlouhé Stráně, jaderné elektrárny Dukovany a Temelín, větrné elektrárny Janov, fotovoltaické elektrárny Buštěhrad a mnoha dalších energetických provozů.

Nedestruktivní defektoskopie na jaderné elektrárně - teorie a praxe

logo_Skupina_ČEZ

V rámci Science & Technology Club proběhla přednáška Bohuslava Koláře z JE Dukovany (Skupina ČEZ, a.s.) o Nedestruktivní defektoskopii na jaderné elektrárně - teorie a praxe.

Fyzikální čtvrtky na FEL ČVUT

logo_Skupina_ČEZ

Výběr zajímavých přednášek týkajících se energetiky z Fyzikálních čtvrtků pořádaných FEL ČVUT v Praze:

Virtuální Jaderná Maturita 2020

logo_Skupina_ČEZ

V rámci Jaderné maturity určené studentům středních škol vnikly online přednášky o jederné elektrárně (prezentuje i náš absolvent), které Vás mohou při dalším vzdělávání obohatit:
     Schéma jaderné elektrárny a přeměna energií
     Primární okruh Jaderných elektráren
     Sekundární okruh Jaderných elektráren