Učební texty a vzdělávací videa

PARNÍ TURBÍNY: Provozní zkušenosti

Popis práce zkušebního technika parních turbín s řešením možných základních problémů při uvádění nových turbín (také turbín po GO) do provozu. V teoretické části je na úvod popsána historie parních turbín a jejich provozování, důležité základní části parní turbíny mající vliv na bezporuchový chod a výkon turbíny.
Autor: Ing. Libor Kornia (zkušební technik parních turbín).


Virtuální prohlídky energetických zařízení Skupiny ČEZ, a.s.

logo_Skupina_ČEZ

V rámci virtuálních prohlídek se můžete podívat například do uhelné elektrárny Ledvice - nadkritický blok č 6., vodní elektrárny Lipno, paroplynové elektrárny Počerady, vodní elektrárny Dlouhé Stráně, jaderné elektrárny Dukovany a Temelín, větrné elektrárny Janov, fotovoltaické elektrárny Buštěhrad a mnoha dalších energetických provozů.


Nedestruktivní defektoskopie na jaderné elektrárně - teorie a praxe

logo_Skupina_ČEZ

V rámci Science & Technology Club proběhla přednáška Bohuslava Koláře z JE Dukovany (Skupina ČEZ, a.s.) o Nedestruktivní defektoskopii na jaderné elektrárně - teorie a praxe.


Přednášky o energetice

logo_Skupina_ČEZ

Aktuální dění v energetice očima odborníků a osobností ze Skupiny ČEZ, a.s. Najděte si čas na zajímavé přednášky a jako náhradu za prezenční přednášky na půdě středních škol a univerzit se snaží alespoň část přednášek a prezentací přesunout do online světa. Níže naleznete odkazy na již hotové přednášky. Další přednášky připravují a budou brzy k dispozici. Doporučujeme proto web pravidelně sledovat :).
Více: Web Skupiny ČEZ, a.s.


Fyzikální čtvrtky na FEL ČVUT

logo_Skupina_ČEZ

Výběr zajímavých přednášek týkajících se energetiky z Fyzikálních čtvrtků pořádaných FEL ČVUT v Praze:


Virtuální Jaderná Maturita 2020

logo_Skupina_ČEZ

V rámci Jaderné maturity určené studentům středních škol vnikly online přednášky o jederné elektrárně (prezentuje i náš absolvent), které Vás mohou při dalším vzdělávání obohatit:
     Schéma jaderné elektrárny a přeměna energií
     Primární okruh Jaderných elektráren
     Sekundární okruh Jaderných elektráren
     Elektrické části Jaderných elektráren
     Řízení provozu reaktorového bloku